Nietrafiony walentynkowy prezent w aspekcie prawa

Walentynki to czas w którym zakochani zazwyczaj wręczają sobie prezenty.
Jednakże nie zawsze prezent będzie się wadliwy  strzałem w dziesiątkę lub co gorsza trafił się wadliwy odpowiedzi na te pytania pomoże nam znaleźć Europejskie Centrum Konsumenckie działające przy UOKIK, które w ramach dziejszego święta opublikowało kilka walentynkowych porad dla konsumentów.
❣️ Zwrócenie uwagi na termin dostarczenia oraz zapoznie się z polityką zwrotu. (Towar, który kupimy online powinien zostać dostarczony w terminie wskazanym przez sprzedawcę. Jeżeli sklep nie wskazuje terminu, maksymalny czas na dostarczenie zakupu wynosi 30 dni. Co ważne Czas wysyłki 3 dni” – nie oznacza czasu dostarczenia.
❣️ Warto pamiętać, iż na odstąpienie od umowy w przypadku zakupów online mamy 14 dni. Na odesłanie towaru również przysługuje mam kolejne 14 dni od momentu zgłoszenia chęci odstąpienia od umowy.
❣️Dokonując zwrotów zgodnie z instrukcją sprzedawcy warto pamiętać, że adres siedziby firmy, nie zawsze jest tożsamy z adresem, na który należy odesłać zwracany produkt. Dlatego warto sprawdzić dokładny adres w polityce zwrotu lub porozmawiać ze sprzedawcą.
❣️Kupując w sklepie stacjonarnym trzeba pamiętać, iż nie przysługuje nam prawo do odstąpienia od umowy, chyba że sprzedawca dobrowolnie to umożliwia.
Warto pamiętać pamiętać, że prezenty, które trudno będzie nam zwrócić to m.in.
Produkty ze spersonalizowanym grawerem/nadrukiem – np. biżuteria z grawerem, koszulka ze zdjęciem. Również bielizna nie może nie podlegać zwrotowi ze względów higienicznych.
Perfumy  po zerwaniu folii i sprawdzeniu zapachu także nie mogą zostać zwrócone, gry – zapieczętowane nagrania audiowizualne po otwarciu nie podlegają zwrotowi. Zwrotowi nie podlegają także
Rezerwacja w hotelu/SPA. Dlatego warto rozważyć rezerwację z możliwością anulowania wyjazdu. Opcja ta jest zazwyczaj droższa jednak w przypadku choroby bądź zmiany restrykcji w związku z pandemią może zabezpieczyć nas przed utratą pieniędzy.
Ponadto zwrotowi nie podlegają także bilety – niezależnie, czy kupujemy bilet na koncert, do kina, czy samolot – tego typu usługi nie podlegają zwrotowi. Jednakże warto pamiętać, że z części z nich możemy zrezygnować w oparciu o regulamin.Dlatego warto w zakresie usług transportowych warto pomyśleć o  zakupie biletu w taryfie umożliwiającej bezpłatną zmianę lub rezygnację z  biletu.
Szczegółowe walentynkowe informacje w poniższym linku. ❣️🧐👇
~MR
#walentykiprawo #kancelariaadwokacka #ozarowska #legalinformation