Bon na cyfryzację dla MŚP

Nabór wniosków od 20 września do 20 października 2021 r.

 

Polska Agencja Rozwoju i Przedsiębiorczości (PARP) podaje że w 2021 r. bon na cyfryzację dla firm może wynieść do 255 tys. zł.  w ramach twz  „Wsparcie Małych i Średnich Przedsiębiorstw w obszarze cyfryzacji.

Należy wskazać, że o wskazany powyżej bon w kwocie nawet 255 tys.zł mogą się ubiegać mikro, małe oraz średnie przedsiębiorstwa, które chcą kupić lub licencjonować oprogramowanie a także usługi do wdrożenia innowacji procesowych. Mogą ubiegać się o nawet 255 tys. zł w ramach konkursu „Wsparcie Małych i Średnich Przedsiębiorstw w obszarze cyfryzacji.
Należy zaznaczyć, że nabór wniosków w ramach wskazanego konkursu organizowanego przez PARP rozpocznie się 20 września br. i potrwa maksymalnie do 20 października br. Konkurs j finansowany jest w ramach Programu Inteligentny Rozwój.
Jednym z głównych kryteriów wzięcia udziału w konkursie jest wykazanie, jak projekt przyczyni się do rozwoju przedsiębiorstwa, jaki ma to  związek z j planami rozwojowymi przedsiębiorstwa, jak zwiększy jej konkurencyjność oraz jak  usprawni lub zmieni to procesy, które mają prowadzić do wyższej efektywności wewnątrz danej organizacji” – wyjaśniła dyrektor departamentu usług proinnowacyjnych w PARP również wskazuje,  że przedsiębiorcy powinni także wykazać jak poprawią współpracę z dostawcami oraz  klientami, a także, jak projekt wpłynie na stworzenie możliwości poszerzenia rynków zbytu.
Dofinansowanie w ramach konkursu będą mogły się ubiegać projekty polegające na wprowadzeniu przez Male i Średnie Przedsiębiorstwa  innowacji procesowej poprzez wykorzystanie technologii cyfrowych.
Bony na cyfryzację” ma na celu zwiększenie wykorzystania technologii cyfrowych w polskich przedsiębiorstwach – przekazała PARP we wtorkowej informacji. Dodano, że przedsiębiorca ubiegający się o dofinansowanie może liczyć na 51-255 tys. zł.
~MR
#kancelariaadwokacka #ozarowska #biznesinfostrada #legalinformation