Konsultacje online z ZUS dla obywateli Ukrainy

Informujemy, że od 5 kwietnia 2022 roku obywatele Ukrainy mogą skorzystać z konsultacji on-line z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w języku ukraińskim. Co ważne w e-wizycie po stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych  będzie uczestniczył ekspert  oraz tłumacz języka ukraińskiego.

Co ważne, aby zarezerwować e-wizytę, należy wejść na stronę https://e-wizyta.zus.pl/ua. Następnie  wskazać temat e-wizyty np.„Świadczenia dla rodzin” oraz wybrać jej termin.
Klient, który będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości, który to dokument trzeba będzie pokazać do kamery podczas e-wizyty w ZUS.
Warto wskazać, że obywatele Ukrainy mogą skorzystać z e-wizyty także w obecności tłumacza. Taką informacje należy podać podczas rezerwacji e-wizyty.
Podczas e-wizyty w ZUS obywatele Ukrainy będą mogli otrzymać pomoc w złożeniu wniosków o świadczenia dla rodzin np. 500+ czy w założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.  Aby móc skorzystać z e-wizyty, wystarczy mieć komputer z kamerą i mikrofonem lub inne urządzenie mobilne z dostępem do internetu.
MR
#kancelariaadwokacka #ozarowska #legalinformation