Walentynki to czas w którym zakochani zazwyczaj wręczają sobie prezenty.
Jednakże nie zawsze prezent będzie się wadliwy strzałem w dziesiątkę lub co gorsza trafił się wadliwy odpowiedzi na te pytania pomoże nam znaleźć Europejskie Centrum Konsumenckie działające przy UOKIK, które w ramach dziejszego święta opublikowało kilka walentynkowych porad dla konsumentów.




Warto pamiętać pamiętać, że prezenty, które trudno będzie nam zwrócić to m.in.
Produkty ze spersonalizowanym grawerem/nadrukiem – np. biżuteria z grawerem, koszulka ze zdjęciem. Również bielizna nie może nie podlegać zwrotowi ze względów higienicznych.
Perfumy po zerwaniu folii i sprawdzeniu zapachu także nie mogą zostać zwrócone, gry – zapieczętowane nagrania audiowizualne po otwarciu nie podlegają zwrotowi. Zwrotowi nie podlegają także
Rezerwacja w hotelu/SPA. Dlatego warto rozważyć rezerwację z możliwością anulowania wyjazdu. Opcja ta jest zazwyczaj droższa jednak w przypadku choroby bądź zmiany restrykcji w związku z pandemią może zabezpieczyć nas przed utratą pieniędzy.
Ponadto zwrotowi nie podlegają także bilety – niezależnie, czy kupujemy bilet na koncert, do kina, czy samolot – tego typu usługi nie podlegają zwrotowi. Jednakże warto pamiętać, że z części z nich możemy zrezygnować w oparciu o regulamin.Dlatego warto w zakresie usług transportowych warto pomyśleć o zakupie biletu w taryfie umożliwiającej bezpłatną zmianę lub rezygnację z biletu.
Szczegółowe walentynkowe informacje w poniższym linku. 





~MR
#walentykiprawo #kancelariaadwokacka #ozarowska #legalinformation