PIT 2021 – ważne informacje

Przypominamy, że 2 maja mija termin na złożenie PIT za 2021 r.

Jednakże warto wskazać, że  tym roku podatnicy mają o dwa dni więcej na rozliczenie się z podatku dochodowego, ponieważ 30 kwietnia br. wypada w sobotę, dlatego też ostateczny termin na złożenie rocznej deklaracji upływa we wtorek 2 maja br.
Należy zaznaczyć, że szybsze złożenie zeznania podatkowego, oznacza krótszy czas oczekiwania na zwrot podatku. Co ważne w 2022 roku dostępna jest usługa automatycznego zwrotu nadpłaty z rocznego rozliczenia PIT. Przy czym jeśli kwota zwrotu nie przekracza 5 tys. zł  pracownik urzędu nie musi jej weryfikować i zaakceptować, i kwota ta jest zwracana automatycznie przez system.
Podatnik decydujący się na wysyłkę czy osobiste złożenie deklaracji w Urzędzie Skarbowym, to pieniądze z nadpłaty podatku otrzyma w ciągu 3 miesięcy. Natomiast wysłanie PIT drogą elektroniczną skraca czas oczekiwania na zwrot podatku do 45 dni.  Co ważne dodatkowo uprzywilejowani są posiadacze Karty Dużej Rodziny – termin na zwrot wynosi maksymalnie 30 dni.
Podatnik, który zdecyduje się na automatyczną akceptację  rozliczenia w usłudze „Twój e-PIT” (dotyczy tylko PIT-37 lub PIT-38), oznacza że termin zwrotu wynosi do trzech miesięcy licząc od 2 maja 2022 r., czyli do 3 sierpnia 2022 r.
 
MR
#kancelariaadwokacka #biznesinfostrada #legalinformation #PIT2021