ZSL, SENT i eTOLL – ważne informacje

Informujemy, że Krajowa Administracja  Skrbowa poinformowała w komunikacie z dnia 28 października 2021 r., iż termin wykorzystywania dotychczasowych usług i urządzeń ZSL, dedykowanych systemowi SENT, został wydłużony został do 30 listopada 2021 r.

Co ważne Od 1 listopada 2021 r. aplikacja e-TOLL PL będzie jedyną aplikacją wykorzystywaną do przekazywania danych geolokalizacyjnych do systemów e-TOLL i SENT.
Podmioty świadczące usługi monitorowania przejazdów na rzecz przewoźników mogą:
  • rejestrować usługi ZSL – „nowe usługi ZSL”, rejestrować urządzenia ZSL na rzecz użytkowników (przewoźników) – „nowe urządzenia ZSL”.
Aplikacja mobilna e-TOLL PL, służąca do wnoszenia opłat drogowych, jest zintegrowana z systemem SENT, dzięki czemu za jej pośrednictwem możliwe jest jednoczesne przekazywanie danych geolokalizacyjnych na potrzeby poboru opłat drogowych oraz przewozu towarów objętych systemem SENT. Aplikacja jest dostępna w sklepach Google Play i App Store.
Aplikacje mobilne „Aplikacja Kierowcy SENT GEO” i „Aplikacja Kierowcy SENT GEO (Test)” pobrane i zainstalowane do 30 września 2021 r. mogą być wykorzystywane wyłącznie na potrzeby systemu SENT do 30 listopada 2021 r.
Od 1 grudnia 2021 r. aplikacja e-TOLL PL będzie jedyną aplikacją wykorzystywaną do przekazywania danych geolokalizacyjnych do systemów e-TOLL i SENT.
Należy również wskazać, że do 30 listopada 2021 r. możesz korzystać z dotychczasowych numerów urządzeń ZSL do 30 listopada 2021 r. można zarządzać i dodawać kolejne urządzenia, korzystając z dotychczasowych usług ZSL  od 1 grudnia 2021 r. dodawanie kolejnych urządzeń nie będzie możliwe w ramach dotychczasowych usług ZSL a dotychczasowe numery urządzeń ZSL zostaną wyrejestrowane natomiast zarejestrowanie nowych usług i urządzeń ZSL do 30 listopada 2021 r. nie dezaktywuje automatycznie dotychczasowych numerów urządzeń ZSL, co oznacza, że jedno urządzenie będzie miało 2 numery (numer dotychczasowy i nowy numer) a  użytkownik będzie mógł posługiwać się jednym albo drugim numerem.
W celu zapoznania się ze szczegółami informacjami zachęcamy do zapoznania się z poniższym linkiem.🧐👇
~MR
#kancelariaadwokacka #ozarowska #biznesinfostrada